13 листопада виповнюється 135 років від дня народження великого гумориста, новеліста, класика українського гумору – Остапа Вишні.
Умираючи, кажу вам усім: ніколи не
сміявся без любові до вас усіх, до
сонця, до вітру, до зеленого листу!
Остап Вишня
Справжнє ім’я Остапа Вишні – Павло Михайлович Губенко. Народився на хуторі Чечва на Полтавщині в багатодітній селянській родині. Навчався в Київській військово-фельдшерській школі. Працював у лікарні фельдшером.
Остап Вишня жив у бурхливі часи. Він один з тих, кого ми називаємо покоління «Розстріляного відродження». Письменник входив до літературних угруповань «Плуг» і «Гарт». Згодом став головним редактором журналу «Перець». У 1933 р. був репресований (за звинуваченням у замаху на Постишева) і ув’язнений на 10 років у радянських таборах. У 1943 р. письменника звільнено.
Остап Вишня написав близько двох з половиною тисяч творів: це гуморески, нариси, фейлетони, памфлети, мемуари, щоденник, переклади. Він започаткував у літературі новий жанр – усмішку (різновид гумористичного оповідання, в якому оповідь про події була короткою, точною, дотепною і доброю).
До 135-річчя від дня народження Остапа Вишні працівники Григорівської бібліотеки підготували книжкову викладкуку «Остап Вишня – український письменник, сатирик, гуморист».
Немає коментарів:
Дописати коментар