субота, 21 грудня 2024 р.

Традиції Різдва. Дідух."


 Дідух — справжній елемент обрядовості наших предків. Його в давнину виплітали переважкно із колосків пшениці. Сьогодні ця традиція має особливо важливе значення, адже її передавали майстрі від покоління до покоління.

Його обов'язково ставили на покуті у Святвечір, коли за святковим столом збиралася вся родина. Наші предки вірили, що в дідух вселяються душі покійних, які приходять святкувати Різдво з живими членами сім'ї.

 
З метою збереження та поширення нашої духовної спадщини, у Григорівській бібліотеці був проведений  майстер - клас "Традиції Різдва. Дідух".  

субота, 7 грудня 2024 р.

На гостини до хустини.


 07 грудня, вже традиційно, відзначається  День української хустки. Вперше його провели у 2019 році.


З давніх-давен хустка для українців була символом жіночності, вірності й кохання, а також оберегом. Дівчата та жінки носили її протягом усього року. При цьому хустина була обов'язковим головним убором заміжньої жінки.


Також хустка була маркером соціального стану жінки: молодиці носили білі або яскраві хустки, старші жінки – темні, вдови – чорні. Водночас хустина свідчила й про рівень достатку родини, адже заможні жінки носили хустки із дорогих тканин, бідні – із дешевших.


Хустину використовували й у різних обрядах, зокрема весільних. Найпопулярніший – покриття голови нареченої хусткою.
 Це символізувало вихід із дівоцтва та початок заміжнього життя. Ця традиція зберіглася в Україні й донині.


Наша бібліотека не залишилась осторонь цього свята і організувала етнографічну зустріч "На гостини до хустини".

 

субота, 23 листопада 2024 р.

Сльоза омиває душу.

   


Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.

   Відкриті архівні документи ще і ще раз засвідчують, що авторами геноциду, штучного голодомору, фізичного знищення народу стали тодішня правляча влада, радянський політичний режим.

 


 Народ України пам’ятає сторінки свого життя, але з часом відійдуть у небуття свідки тих трагічних подій Великого Голодомору. А тому варто робити все, щоб їх нащадки, особливо молодь, знали про ті лихоліття, свято берегли їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилось. 

   


Григорівська бібліотека, разом з СБК, жителями громади та старостатом, вшанували память невинноубієних жителів села покладанням квітів та колосків до памятника "Жертвам голодомору" де провели невеликий мітинг - реквієм. У сільській бібліотеці був організований перегляд літератури "Сльоза омиває душу". Всі учасники заходів взяли участь у тихій акції "Запали свічку".

четвер, 21 листопада 2024 р.

Україна - країна нескоренних.


 Щороку 21 листопада в нашій країні відзначають День Гідності та Свободи. Цього дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, що стали учасниками Революції Гідності 2013–2014 років, піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

З нагоди відзначення цієї дати, користувачів  Григорівської бібліотеки було запрошено на перегляд відеоматеріалів "Україна - країна нескоренних".

вівторок, 19 листопада 2024 р.

1000 днів віри, надії, сподівань.

    


19 листопада для України сумна дата – 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. Це 1000 днів стійкості, мужності та неймовірної єдності всього українського народу. 1000 днів, протягом яких кожен українець, незалежно від місця, віку чи професії, став частиною великої боротьби за свободу.

   


Цей день – нагадування про нашу силу, нескореність і віру в перемогу. Завдяки нашим захисникам і захисницям, підтримці волонтерів та кожного з нас, ми разом пройшли цей шлях і продовжуємо йти далі. Схиляємо голову перед тими, хто віддав своє життя, і дякуємо всім, хто бореться сьогодні за наше мирне завтра! До цієї дати, з користувачами Григорівської бібліотеки було проведено годину спілкування "1000 днів надії. віри, сподівань".

субота, 16 листопада 2024 р.

Толерантність - моральний імператив сьогодення.

   


 Міжнародний день толерантності  запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО і тепер це свято відзначається щороку 16 листопада в усьому світі. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості, в якій йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, сексуальної орієнтації, етносу або кольору шкіри.

   


Григорівська бібліотека теж приєдналися до відзначення цього свята.Для юнацької групи провели годину міркувань "Толерантність - моральний імператив сьогодення". Користувачів познайомили зі значенням терміну «толерантність». У ході зустрічі діти також обговорили різні ситуації щодо проявлення толерантності. Наприкінці заходу усі присутні разом склали «Квітку толерантності».

субота, 9 листопада 2024 р.

Остап Вишня - український письменник, сатирик, гуморист.


13 листопада
 виповнюється 135 років від дня народження великого гумориста, новеліста, класика українського гумору – Остапа Вишні.

Умираючи, кажу вам усім: ніколи не
сміявся без любові до вас усіх, до
сонця, до вітру, до зеленого листу!

Остап Вишня

Справжнє ім’я Остапа Вишні – Павло Михайлович Губенко. Народився на хуторі Чечва на Полтавщині в багатодітній селянській родині. Навчався в Київській військово-фельдшерській школі. Працював у лікарні фельдшером.

Остап Вишня жив у бурхливі часи. Він один з тих, кого ми називаємо покоління «Розстріляного відродження». Письменник входив до літературних угруповань «Плуг» і «Гарт». Згодом став головним редактором журналу «Перець». У 1933 р. був репресований (за звинуваченням у замаху на Постишева) і ув’язнений на 10 років у радянських таборах. У 1943 р. письменника звільнено.

Остап Вишня написав близько двох з половиною тисяч творів: це гуморески, нариси, фейлетони, памфлети, мемуари, щоденник, переклади. Він започаткував у літературі новий жанр – усмішку (різновид гумористичного оповідання, в якому оповідь про події була короткою, точною, дотепною і доброю).


До 135-річчя від дня народження Остапа Вишні працівники Григорівської бібліотеки  підготували книжкову викладкуку «Остап Вишня – український письменник, сатирик, гуморист». 

пʼятниця, 25 жовтня 2024 р.

Магія слова


Бібліотекар Григорівської бібліотеки, разом з працівниками Григорівського СБК долучились до Всеукраїнського флешмобу - написання 25-го, ювілейного радіодиктанту національної єдності, який мав назву "Магія слова" Автор - Оксана Забужко, читав письменник Павло Вишебаба.

Невтомний шукач народних скарбів.


 Василь Скуратівський – автор унікальної народознавчої книги „Берегиня”, засновник і редактор одноіменного часопису, член Національної спілки письменників України.

„Берегиня”, „Покуть”, „Вінець”, „Святвечір”, „Дідух”, „Український народний календар” – ось далеко не повний перелік популярних серед користувачів  видань Василя Скуратівського.


В них зібраний багатющий матеріал про народні та релігійні свята з конкретним їх датуванням, розвідки про найцікавіші обряди, походження назв українських місяців та пов’язані з ними численні прислів’я і приказки – тобто про обереги народу, про великий духовний спадок, залишений нам прадідами

До 85-річчя від дня народження талановитого українця у Григорівській бібліотеці був проведений відеоперегляд "Василь Скуратівський - невтомний шукач народних скарбів".

субота, 12 жовтня 2024 р.

Нова книга - нова подорож.

     


В рамках дня нової книги "Нова книга - нова подорож", Григорівською бібліотекою разом з Будинком Культури була проведена вулична акція "Знайомтесь - нові надходження". 




субота, 7 вересня 2024 р.

Мандрівка у світ Котляревського

 

До дня народження українського славетного письменника, гуманіста, великого правдолюба Івана Петровича Котляревського (09.09.1769-10.11.1838) у Григорівській бібліотеці було проведено перегляд літератури “Творчість Івана Котляревського”, на якому  користувачів бібліотеки ознайомились зi сторінками біографії та творчiстю фундатора нової української літератури.

 

четвер, 29 серпня 2024 р.

Сонях пам'яті

   


 29 серпня українці відзначають День пам’яті захисників держави. Пам’ятний день був встановлений Указом президента Володимира Зеленського в 2019 році задля вшанування героїв, загиблих під час Іловайської трагедії. Воїни віддали свої життя у боротьбі за територіальну цілісність та незалежність України. 

 


 З нагоди вшанування Дня пам'яті захисників України, для користувачів  Григорівської бібліотеки був проведений  майстер - клас "Сонях пам'яті". Під час заходу, бібліотекар ознайомила присутніх з історією свята та разом виготовили символ свята - сонях.

субота, 24 серпня 2024 р.

Це моя Україна, це моя Батьківщина.

   


 24 серпня 1991 року, продовжуючи тисячолітню традицію державотворення в Україні, Верховна Рада Української Республіки урочисто проголосила незалежність України та створення самостійної української держави. З того часу весь український народ відзначає державне свято – День Незалежності України.

 


 День Незалежності України – це одне з найважливіших свят для українців. Це свято особливе, як унікальні ті події, що відбувалися у 1991 році. У цьому році нашій прекрасній, волелюбній, незалежній державі виповнюється 33 роки. Напевно, зараз у кожного з нас одна спільна мрія - мир на нашій рідній землі.

   



 

З нагоди відзначення Дня Незалежності України, у Григорівській бібліотеці була підготовлена та презентована книжкова виставка "Це моя Україна, це моя Батьківщина". Користувачі бібліотеки ознайомились з матеріалами представленими на виставці та разом заспівали пісню "Ой, у лузі червона калина.." Запрошуємо всіх до спільного перегляду матеріалів виставки.
  

пʼятниця, 23 серпня 2024 р.

Державні та народні символи України.

     


 На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки Незалежної України, 23 серпня в країні відзначається державне свято – День Державного Прапора.

 


 Синьо-жовтий прапор ставав символом боротьби за національні й соціальні права українського народу. У ньому втілені віковічні прагнення до миру, праці, краси та багатства рідної землі.  

     


 З нагоди свята, у Григорівській сільській бібліотеці, була підготовлена та проведена бесіда "Державні та народні символи України". Також разом з Будинком Культури та Григорівським старостатом взяли участь у мітингу та велопробігу "Прапор свій здіймаємо гордо".


субота, 10 серпня 2024 р.

Молодь - нова еліта нації.

       


До Дня молоді, у Григорівській бібліотеці, був організований перегляд відеоматеріалів про молодих героїв сьогодення. До уваги користувачів представлено документальний відеоролик "Да Вінчі + 10 Героїв, які віддали життя за Україну".

 

пʼятниця, 9 серпня 2024 р.

Микола Клец - письменник і земляк.

     


З нагоди відзначання 75-річчя від дня народження нашого земляка Миколи Клеца, у Григорівській сільській бібліотеці, був проведений бібліографічний огляд та голосні читання творчості письменника.

 

вівторок, 30 липня 2024 р.

Книга збирає друзів.


 Емоційно, весело та гамірно пройшов Міжнародний день дружби у Григорівській бібліотеці. Друзі зібрались на бібліополяні "Книга збирає друзів", щоб разом прочитати веселі історії,
взяти участь у конкурсах, почастуватись смаколиками, та привітати всіх з святом.



субота, 20 липня 2024 р.

А. Й. Ненцінський - український поет, перекладач, журналіст.

 


 Ненцінський Анатолій Йосипович. Народився 20 липня 1944 р. в с. Веснянка Старокостянтинівського району Хмельницької області. У 1969 році закінчив Кам'янець-Подільський педагогічний інститут. Лауреат о
бласної літературної молодіжної премії та міської премії ім. Б.Хмельницького. Член Національної спілки письменників України з 1979 року.
 

 


 З нагоди відзначення 80-річчя від дня народження нашого славного земляка, у Григорівській бібліотеці, до уваги користувачів був представлений бібліографічний огляд "А. Й. Ненцінський - український поет, перекладач, журналіст.