четвер, 30 січня 2025 р.
В гості до Всеволода Нестайка.
Його світ – тонкий візерунок дитячої казки, сплетений із тисячі чарівних образів і найдивовижніших створінь. Його світ – ніби золотаве мереживо сяйва кожного з нових поколінь. Здається, він говорить тими самими словами і малює тими самими пензлями, що й сотні інших письменників і казкарів, але чомусь його творів не можна випустити з рук, не дочитавши до кінця. Буває, кажеш собі: “Ну все, це точно остання сторіночка, бо вже часу нема”, але чомусь не можеш відірватися ані від інтелігентної Пантери Ягуарівни, що викладає математику в лісовій школі, ані від сором'язливого зайчика Косі Вуханя, батько якого є співробітником Науково-дослідного інституту капусти, ані від загадкового клоуна, що, мандруючи століттями, шукає колись загублену людством сміхотраву, ані від отих двох симпатичних діток, отих тореадорів з Васюківки, які без кінця-краю потрапляють у неймовірні халепи.
Так ми говоримо про Всеволода Зіновійовича Нестайка – найвідомішого сучасного українського письменника і казкаря, лауреата літературної премії ім. Лесі Українки (за повість-казку “Незвичайні пригоди в лісовій школі”), премії ім. Миколи Трублаїні (за повість-казку “Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків”), премії ім. Олександра Копиленка (за казку “Пригоди їжачка Колька Колючки та його вірного друга і однокласника зайчика Косі Вуханя”). А 1979 року рішенням Міжнародної ради з дитячої та юнацької літератури його знамениту трилогію “Тореадори з Васюківки” було внесено до особливого Почесного списку Г.Х. Андерсена як один з найвидатніших творів сучасної дитячої літератури.
Всеволод Зіновійович Нестайко народився 30 січня 1930 року в м. Бердичеві на Житомирщині в сім'ї службовця. Коли Всеволоду було три роки, загинув його батько, який у 20-ті роки був у "січових стрільцях". Йшов страшний 1933 рік і сім'я, рятуючись від голоду, переїхала до родичів у Київ. Тож все своє свідоме життя Всеволод Нестайко прожив у столиці. Як пише сам письменник: “І хоч би де мені доводилось побувати, хай навіть у найцікавішій подорожі, коли я повертаюсь до Києва, серце у мене б'ється від радісного хвилювання зустрічі з рідним містом” До 95 річчя від дня народження письменника, користувачі Григорівської бібліотеки були запрошені на літературні гостини "В гості до Всеволода Нестайка", де ознайомились з творчістю письменника та прочитали уривки з улюблених творів.
середа, 29 січня 2025 р.
Крути. Памятай про їх подвиг.
29 січня в Україні відзначають 107-му річницю бою під Крутами, який для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність, прикладом для сучасних захисників України, як успішно боротися проти численного ворога.
З метою вшанування пам’яті загиблих під Крутами у Григорівській бібліотеці був проведений перегляд літератури "Крути. Памятай про їх подвиг".
середа, 22 січня 2025 р.
Ми - єдина держава, ми - єдиний народ.
Щороку 22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) Україна відзначає день Соборності, що символізує наше єднання та міцність, які дарують нам сили протистояти будь-яким викликам. Сьогодні – особливий день, коли ми вшановуємо історичне об’єднання наших земель, духу боротьби та невгамовного прагнення до свободи! Наша країна – це неймовірна мозаїка традицій, культур та людей, які об’єднані спільною метою – будувати майбутнє для наших нащадків. Важливо пам’ятати про те, що в єднанні наша сила, і разом ми здатні на неймовірні звершення.
Бібліотеки відіграють важливу роль у відзначенні дня Соборності України, оскільки вони є не лише місцем зберігання книг, але і центрами культури, освіти та інформації, виступають каталізатором об’єднання громади, сприяють усвідомленню історії та підтримують національну ідентичність. До цього дня у Григорівській бібліотеці підготували та провели інформаційний дайджест "Ми - єдина держава, ми - єдиний народ", під час якого бібліотекар поінформувала присутніх про історію виникнення свята, представила літературу на дану тему та разом переглянули інформаційну відеопідбірку.
понеділок, 20 січня 2025 р.
Дякуємо за подарунок!
Дякуємо за цікаву книгу!
Користувачі Григорівської сільської бібліотеки - філії дуже вдячні Ananga Manjari Devi Dasi та пані Христині Лісогор за книгу подаровану бібліотеці.
субота, 18 січня 2025 р.
Кіборги вистояли, не вистояв бетон.
В Україні 20 січня відзначають День пам’яті захисників Донецького аеропорту. Вже минає 10 років з дня закінчення боїв за летовище. 242 дні нелюдських, страшних умов перетворили українських захисників на «кіборгів». У практично повному оточенні, з мінімумом озброєння та під постійними російськими обстрілами вони тримали оборону Донецького аеропорту.
Бої тривали з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року. За офіційними даними, захищаючи Донецький аеропорт, загинули більше 200 військових.
До цієї дати в Григорівській бібліотеці відбулась патріотична година «Кіборги вистояли, не вистояв бетон». Під час заходу бібліотекар розповіла про цю подію та представила книгу Сергія Лойка «Аеропорт». Протягом заходу присутні прочитали уривки з роману та переглянули документальну відеопідбірку.
Підписатися на:
Дописи (Atom)